![]() |
1. април Дан шале
|
Број посета: 97551
У нашој школи је 3. и 4. 12. 2016. године одржан семинар „Идентификација и рад са даровитом децом“, чији је аутор и реализатор госпођа Бранка Граховац, психолог из Кикинде. Садржаји семинара су подељени у 8 радионица и присутним наставницима су презентовани на различите начине: кроз занимљиве приче, уз опуштајућу музику , у фронталном, групном и индивидуалном раду , уз пратећи штампани материјал.
Теме радионица су: појам даровитог детета, развој даровитости, инвентар вишеструке интелигенције, лингвистичка и логичко-математичка интелигенција, музичка и сликовна интелигенција, телесна и природњачка интелигенција, друштвена и лична интелигенција и план акције. Учесници овог семинара су остварили 16 бодова стручног усавршавања.
Тина Нинковић, учитељица
Драги читаоци наши,
заборавили на Вас нису боравкаши,
игра „Одговори на изазов“ је потрајала чак седмице три,
зато вест о истој мало касни.
Ко су све били учесници,
како су се показали „прозвани“ ђаци,
ток игре наше,
текст у наставку ће да Вам опише...
Сваке године се обележава Светски дан борбе против АИДС-а са циљем да се скрене пажња јавности на значај превенције и раног откривања инфекције узроковане ХИВ-ом.
О проблемима особа заражених ХИВ вирусом, о томе како се може помоћи тим особама, о самој превенцији и заштити и свим осталим важним информацијама, говорио је у нашој школи доктор Душан Колџић,епидемиолог у Дому здравља у Ст.Пазови.
Предавање је одржано 2. децембра 2016. године, а предавању су присуствовали ученици VIII разреда и чланови Ученичког парламента.
Ученици су били заинтересовани и пажљиво су слушали предавање.
Весна Панић,Тим за спровођење Програма заштите животне средине и одрживи развој
У среду 30.11. 2016. године у посети матичној школи су били ученици из Крњешеваца са својом учитељицом Светланом Великић. Ученици IV1 и IV3 су на петом часу имали међуодељењско дружење у оквиру креативне радионице. У сусрет предстојећим празницима, а са жељом да се што боље упознају, друже и проведу леп дан у школи, заједно су правили новогодишње украсе. На овај начин смо приближили будуће петаке једне другима како би им транзиција у пети разред прошла што безболније. Радујемо се поновном сусрету .
Светлана Живановић
У нашој школи 30.11.2016.године одржан је турнир у малом фудбалу за ученике осмог разреда. После жребања екипа почела је прва утакмица између 8-1 и 8-2 одељења. Прво полувреме је завршено нерешено, 1:1, погоцима Цоневског С. 8-1 и Голубовић М. за 8-2. У другом полувремену водила се равноправна борба, али екипа 8-2 је надјачала противника и још два пута затресла мрежу екипе 8-1. Стрелци су били : Урошевић У. и поново Голубовић М. После краће паузе, заиграло се финале између екипа 8-2 и 8-3 одељења. Физички одморнија екипа 8-3 је доминирала читавом утакмицом коју је завршила у своју корист резултатом 4:0. Стрелци за екипу 8-3 били су: Јовановић С., Ердељанин Д. и Чортановачки М. два пута. Све три екипе су имале срчану подршку својих другара и другарица са трибина, али и помоћног особља школе.
Утакмице је судио наставник физичког васпитања Гајин Д., а за записничким столом је била наставница физичког васпитања Вјештица М. Они су уједно и били организатори овог турнира.
Професорица физичког васпитања
Вјештица Мирела
У холу наше школе, код дежурног ученика, у приземљу и на спрату старе зграде, постављене су картонске кутије намењене за прикупљање пластичних чепова Кутије су израдили ученици на креативној секцији са наставницaма Тањом Бугарин и Вањом Марсенић, док су кутије поставили ученици природњачке секције.
Позивамо све ученике и родитеље да прикупљају пластичне чепове, како у школи, тако и код куће и тиме покажу своју хуманост.
Прикупљањем чепова учествујемо у акцији „Чеп за хендикеп“. Сакупљене чепове предајемо Канцеларији за младе Стара Пазова.
Весна Панић
У Старој Пазови, у просторијама ОШ "Бошко Паковљевић Пинки", 19.11.2016. године одржан је семинар на тему "Изазови интеркултуралног учења и наставе" чији је организатор Екуменска културна организација из Новог Сада. Семинару су присуствовале директорка школе Наташа Мићић, педагог Бранислава Радишић, педагошки асистент Зорица Јовановић, учитељица Биљана Гајин. Семинар је био веома ефектан, управо због тога што су радионичарским путем приказани различити начини интеркултуралног учења, као и његови изазови, а да су при том учесници мотивисани и ангажовани. На семинару се могло чути доста и искустава и нових идеја. Оно што нас даље очекује је писање пројекта путем којег ће овај вид учења заживети и у нашој школи.
Биљана Гајин, учитељица
У оквиру превенције насиља, злостављања и занемаривања, као и других облика ризичног понашања, планирано је да се у овој школској години предузме низ активности у заштити наших ученика од дигиталног насиља. У те активности укључени су сви актери образовно – васпитног процеса – ученици, њихови родитељи/старатељи, наставници, као и стручна лица и институције. До сада је реализован одређени број планираних активности: припремљене су презентације Приручника Дигитално насиље – превенција и реаговање, као и Водича за родитеље Бирај речи, хејт спречи – зауставимо дигитално насиље. Такође, представници наше школе су 15. новембра, у ОШ „Растко Немањић – Свети Сава“ у Новој Пазови, присуствовали састанку „Оснаживање школских тимова за заштиту ученика од дигиталног насиља“. Поред тога, на иницијативу Актива стручних сарадника општине Стара Пазова, 18. новембра је одржан састанак са представницма Центра за социјални рад из Старе Пазове. На састанку су донети одређени закључци, међу којима и они који ће побољшати квалитет сарадње међу установама када је реч о превенцији и интервенцији у ситуацијама насиља. У наредном периоду планирано је да обучимо све наставнике како да примењују Приручник Дигитално насиље и Водич за родитеље, да своја знања, вештине и искуства пренесемо родитељима/старатељима, а најважније, да ученике научимо како безбедно да користе дигиталне технологије и да се заштите од дигиталног насиља. Носиоци свих наведених активности су: Ученички парламент, чланови Стручног тима за заштиту ученика, одељењске старешине, директорка и педагог школе.
Педагог Бранислава Радишић