![]() |
Летњи распуст
|
Број посета: 86731
Драги ученици и родитељи,
Искористите могућност да слободно време проведете квалитетно, уз културне и едукативне садржаје који су неодвојиви део одрастања и образовања. Предлажемо вам да погледате и уживате у најлепшим представама, које се емитују путем интернета. Ево неколико наших предлога:
Млађи школарци:
Позориште лутака „Пинокио“ игра представе сваке суботе од 12 сати и преноси их уживо преко друштвених мрежа. Најмлађи имају прилику да уживају у најгледанијим представама, као што су „Три прасета“, „Пепељуга“ и „Лепотица и звер“. www.pinokio.rs/
Мало позориште „Душко Радовић“ сваке недеље емитује посебан радиофонски, позоришни и радионичарски програм на свом YouTube каналу. Сваке среде у 19ч, односно репризно сваке суботе у 19ч, можете да слушате емисију „Бајка у 7“, која сваке недеље доноси нову бајку за слушање. Затим, ту је и видео радионица „Правите са Мином“, а сваке недеље у 12ч можете погледати снимак једне позоришне представе, са садашњег или некадашњег репертоара. www.malopozoriste.co.rs/
Позориште „Бошко Буха“ сваке недеље у 17ч објављује снимак једне представе на свом YouTube каналу. buha.rs/
Старији школарци могу такође да нађу онлине представе.
Народно позориште у Београду на свом сајту www.narodnopozoriste.rs/ приказује оперске, балетске и драмске представе, које почињу у 21ч по објављеном репертоару.
Позориште „Атеље 212“ сваког уторка, четвртка и суботе на својој Фејсбук страници емитује снимљене представе од 20ч. Ово је прилика да најмлађа публика први пут види неке представе. atelje212.rs/
Српско народно позориште – репертоар и линкови за гледање представа биће постављени на сајту www.snp.org.rs/, а емитовање представа почиње у 14ч сваког дана и траје наредна 24 часа.
Народно позориште Ниш одлучило је да направи онлине репертоар и да путем линка будете у могућности да погледате неке од најбољих и најгледанијих представа нишког театра, које ће се приказивати три пута недељно. www.narodnopozoristenis.rs/
Уметност сама по себи има за циљ да прочисти, нагна на критичку мисао и покрене емоције. Искористите своје време лепо, мудро и корисно.
Ваша библиотекарка Јелена
Драги моји ђаци,
Светски дан дечје књиге обележава се сваке године широм света 2. априла, јер је на овај датум рођен Ханс Кристијан Андерсен, чувени дански писац за децу, кога сва деца, па и ви, најчешће познају по класицима као што су "Мала сирена", "Палчица", "Ружно паче" и др. Обележавање овог датума установљено је 1967. године на основу одлуке коју је донела организација УНЕСКО.
Желим вам да овај дан, а и остале које проводите у својим кућама, проведете читајући добро, квалитетно штиво, зато вам свима, који због новонастале ситуације нисте успели да позајмите свој штампани примерак књиге, у прилогу шаљем лектиру како бисте своје време искористили на прави начин.
Запамтите, читањем јачате своју концетрацију, развијате емпатију, обогаћујете речник, упознајете нове људе, пределе и појаве, постајете бољи људи!
Наставница Мирјана Тарлаћ
![]() |
Леси се враћа кући |
![]() |
Дечаци Павлове улице |
![]() |
Хајдуци |
Драги ученици,
У новонасталим околностима, када нисте у могућности да позајмите лектиру или друге занимљиве књиге, да се дружите и истражујете у библиотеци, позивамо вас да завирите у свет дигиталних библиотека и пронађете књигу за себе.
Своје слободно време квалитетно проведите читајући, јер читање је веома важно, може бити забавно и корисно. Уводи нас у свет маште и авантуре, забавља нас и опушта, често инспирише да и ми нешто напишемо, чини наш живот богатијим, читањем усвајамо нова знања, учимо нове речи и богатимо свој речник.
Омиљене или занимљиве књиге можете пронаћи на следећим линковима:
1. Дигитална Народна библиотека Србије
https://digitalna.nb.rs/
2. Српска књижевност у 100 књига
https://digitalna.nb.rs/sf/NBS/Knjige/Srpska_knjizevnost_u_100knjiga
3. Српска дечја дигитална библиотека
https://digitalna.nb.rs/sf/NBS/Knjige/Srpska_decja_digitalna_biblioteka
4. Антологија српске књижевности
http://www.antologijasrpskeknjizevnosti.rs/
5. Дигитална Библиотека Матице српске
http://digital.bms.rs/ebiblioteka/
6. Дигитална Библиотека града Београда
https://digitalna.bgb.rs/
7. Народне умотворине
http://www.umotvorine.net/
Ваша библиотекарка Јелена